| justsomeone08 a întrebat:

Haideti sa facem ceva pentru cei care locuiesc pe strazi, mai ales in zilelea astea de ger, dar si in general... cei care pot si vor sa-i gazduiasca, sa scriem la fundatii...sa ne adresam autoritatilor, sau orice. Ce mai putem face?

3 răspunsuri:
| OctoberandApril a răspuns:

Nu stiu ce casa ai tu dar la mine acasa nu incap 100 de oameni ai strazii...in orasul meu sincera sa fiu nici nu cred ca existe vreun adapost pentru. acesti oameni.
nu te baza pe autoritati...ei executa silit oamenii in timpul iernii.ce te face sa crezi ca vor face ceva pentru. cei care sunt deja pe strazi...da stiu e obligatia lor.constitutia drepturi civice.dar nu intr-o tara in care dictatura e in mediul sau natural.
parerea mea e ca daca vrei sa faci ceva fa ceva concret...strange-ti prietenii.cumparati ceaiuri calde mancare haine etc.adaposurile pentru. oamenii strazii daca exista sunt oricum suprapopulate si am impresia ca nici nu-i tin pe acesti nenorociti mai mult de o noapte...
personal mi-a placut enorm gandhi asadar voi incheia cu un citat "fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume"

| DorelSudoru a răspuns:

laughingAdica simplu': Care vrea un boschetar la el acasa?

| TotLora a răspuns:

Daca ai sti cati bani au aia in buzunar ai prefera sa ajuti un copil bolnav sau care nu isi permite sa studieze, un batran sau un animal. Unui cersetor i s-au gasit in buzunar 13000 lei, adica salariul unuia pe un an.