| Mihai_Manolache_1970 a întrebat:

Salut am 15 ani si ma plictisesc in vacanta
Recomandati-mi si mie carti de citit
Ms :* dau funda!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Dacă vrei ceva drăguț de citit, citește „Darul lui Jonas" scrisă de Lois Lowry.
Eu îți recomand și „Captiv în labirint" de James Dashner, „Roșu de rubin" de Kerstin Gies, seria „Altfel de îngeri" de Lili St. Crow.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Romanul adolescentului miop
Ultima noapte de dragoste, Întâia noapte de război
Moara cu noroc
Ion

| corbulalbrosu a răspuns:

Debig grinan Musetescu :Cei trei veseli naparstoci,, de Jules Verne : Insula misterioasa, 20.000 de leghe sub mari, Ocolul pamantului in 80 de zile,, de Arcadi Fiedlertongueestii canta in Ucayali, Raul Xingu, raul mortii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te pe afara lasa cititul si mai distreaza-te putin nu zic ca e rau sa citest iti zic doar sa te distrezi mai multwinking

| William a răspuns:

Iti recomand cartile de la editura Bicycle.

| marinamarinuka a răspuns:

Poti sa citesti : Minunea scrisa de R. J. Palacio este foarte interesanta sau Coraline scrisa de Neil Gaiman. Amandoua sunt foarte frumoase. Pentru Coraline este si film daca vrei sa il vezi.