| marriancosmin a întrebat:

Salut, am nevoie de o parere si de niste sfaturi. Prima carte de pe watppad: https://www.wattpad.com/user/Rakkann
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Putin neinspirata toata chestia asta, si capitolele sunt mai scurte decat niste pagini. Pe mine unul nu ma atrage absolut deloc, dar poate o sa fie pareri mai bune, si in orice caz, este un inceput, sa stii. Pe masura ce o sa continui sa scrii o sa-ti vina idei, si la un moment dat sigur vei ajunge sa faci si ceva mai de calitate, presupun.

| marriancosmin explică (pentru P4rAd0x):

Mersi, genul asta de critici aveam nevoie.

| nhhv a răspuns:

Cum a spus și cel care a comentat mai sus, capitolele sunt foarte scurte. Vezi că se scrie mereu cu trei puncte de suspensie, nu două(cum ai scris destul de des văd). Îmi place că pui spațiu după fiecare semn de punctuație. Mai lucrează la vocabular(nu mai folosi cuvinte în engleză într-o carte scrisă în română). Îmi mai place că scrii destul de corect gramatical. În esență, fă-le mai lungi, în cazul în care nu vrei să faci proză scurtă. Baftă. Mă bucur că nu e o altă poveste +18 între o pipiță și un pulărău de 11 ani laughing. Ușor ușor va fi bine.

| marriancosmin explică (pentru nhhv):

Nu voiam sa plictisesc pe nimeni cu povesti luungi, ma-ntelegi?

| nhhv a răspuns (pentru marriancosmin):

Nu plictisești pe nimeni atâta timp cât ai o carte mișto și descrieri care te pot transpune în ea.