| Ciolii23 a întrebat:

Salut,as vrea si eu versurile de la:"fata de la instrumente muzicale" scrisa de la Mircea Carturestu,am cautat si eu dar nu am gasit, daca stie cineva sau daca are cineva o carte de-a lui si sa scrie poezia as fi multumit ^^

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tot cautat, si am gasit in schimb alta poezie, si stateam asa si ma intrebam, cine **** e asta mircea carturescu?
si incep si citesc versurile

"şi nori în amestec cu stele
curg peste autoturismele de pe şosele.
prin toamnă priveşti ca prin rigla de plastic
din clasa-ntâia: fantastic "

rigla din plastic e fantastic.

Ce rahat de poet e asta?

| Ciolii23 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, eu am gasit la poezia ceruta un fragment intreg cu nu stiu ce fi dupa era versuri, dar in fragmentul ala erau cuvinte cu litere si cifre...