| daniela1107 a întrebat:

Salut, citesc cartea "crimă perfecta" sunt la inceput și îmi pare că seamănă foarte mult cu serialul "Micutele mincinoase", are vreo treabă? Fără spoilere va rog.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai citii porcariile astea, o sa ai coșmaruri noaptea, citeste mai bine Biblia este mai de folos decat prostiile unora crima perfecta horror

| daniela1107 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai citit o?

Răspuns utilizator avertizat
| daniela1107 explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Am văzut și eu că se baga aiurea în toate discuțiile... De parcă am întrebat cum se scăpa de un cadavru... Am întrebat de un roman polițist care seamănă foarte mult cu un serial.

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ma omoară curiozitatea și am sa te întreb ca na ma racaielaughing tu ce citești in afară de biblie?

| dullcat a răspuns:

Buna.Te referi la cartea asta? https://www.elefant.ro/......ab3e94727c

Despre serialul Pretty little liars scrie ca a fost bazat pe cartea cu acelasi nume, de Sara Shepard.Deci nu, probabil nu au nicio legatura.

Cartile de acest fel nu aduc nimic nou in peisajul literar, asa ca e de asteptat ca multe sa semene intre ele in ce priveste actiunea, etc.

| iulia0514 a răspuns:

Nu e nici o legătură între ele micuțele mincinoase a fost scrisa de Shara Shepard iar crima perfecta este scrisa de Holly Jackson dacă nu ma insel!

| daniela1107 explică (pentru iulia0514):

Am terminat o acum 2 zile și ai dreptatea, însă la început chiar semăna. Mulțumesc pentru răspuns!