| Andrei37K630 a întrebat:

Salut! Îmi puteți da o recomandare de carte pentru adolescenți (15-18 ani)? Însă cerinta mea ar fi dacă pot citi cartea online, sau sa îmi dați un link cu cartea online, dau coroana.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Atât, "o recomandare de carte"? Fără niciun alt criteriu? Nu te interesează nimic în mod special, nu ai nicio preferință referitoare la gen, stil, subiect?

| Andrei37K630 explică (pentru johnnny123):

Hmm, am uitat sa specific. As vrea orice gen înafara de iubire?

| johnnny123 a răspuns (pentru Andrei37K630):

Ok, asta-i tot? Să nu fie de iubire?

Totuși, la vârsta de 15-18 ani, nu ai încă formate absolut niciun fel de preferințe legate de lectură?

| Andrei37K630 explică (pentru johnnny123):

Sincer nu, adică am citit cărți oferite de la școală ca lectura. Însă eu am nevoie de o carte care nu e de la școală gen suplimentara.

| mmjxosjwjisiniwniwjiwzinwisnwniswniwinwz a răspuns (pentru Andrei37K630):

Ai incercat Harry Potter? Sau mai este Percy Jackson, Jocurile Foamei(are un pic de dragoste, dar este super interesanta), poti incerca cartile lui Stephen King, seria Miss Peregrine, seria Divergent, carti de Jules Verne, Dracula sau Frankenstein, carti de Agatha Christie.