| didi33 a întrebat:

In noiembrie, clasa mea vrea sa faca un concurs de recitat poezii de Mihai Eminescu [concursul se desfasoara in fata scolii] si nu stiu ce poezie sa recit...Mie imi plac foarte mult poeziile de dragoste si ma gandeam ca ar fi frumos sa recit poezii de genul acesta.Problema este ca nu stiu ce poezie sa recit thinking[am 15 ani si sunt fatabatting eyelashes].Voi ce imi recomandati?
[sa fie scrise de Mihai Eminescu]

2 răspunsuri:
| delia12isa a răspuns:

Dorinta ar fi cea mai potrivita, e lasa un sentimen de dragoste si romantismhappy

| Zariche a răspuns:

Uite iti dau un site, asta am gasit poezie de dragoste de mihai eminescu.http://dindragoste.unica.ro/......a.php.sper ca te-am ajutat