| StevenMetalhead a întrebat:

Salut.La moment scriu o carte dupa o anumita joaca.Cartea o scriu in limba romana,dar ideile nu corespund cu scenariul jocului, adica, aproape nu corespund. Vreau sa-mi cunosc drepturile de autor.Ca sa fiu mai precis cartea o scriu pe wattpad si acolo trebuie sa-mi aleg copyright-ul, la moment este Atrib.Non.Comercial.Dar totusi mai concret, ce drepturi am pentru detinerea acestei carti? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a sti toate drepturile citeste legea nr.8/1996, privind dreptul de autor şi drepturile conexe, cu md. si compl. ulterioare, ar trebui sa o gasesti actualizata pe site-ul oficial al ORDA, aici:
http://www.orda.ro/default.aspx?pagina=650