| paint9 a întrebat:

Salut,sfatuiti-ma o carte,o scriere destul de buna, nu numaidecit populara si nici super voluminoasa, pe tema fantastic stiintific, am 19 ani adica as dori ceva interesant si nu chiar usor si simplu, multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

The Martian de Andy Weir. Pe 2 octombrie va iesi film dupa acest roman.

| paint9 explică (pentru Scherimuvi):

Ai citit-o online sau din carte, adica este in traducere romina, fiindca eu nu gasesc pe internet, daca citesti online da-mi un link de unde citesti

| Scherimuvi a răspuns (pentru paint9):

In romana? Suntem in secolul XXI. Oricine trebuie sa stie limba engleza. Nu-i asa?
http://www.misterswift.com/......20Weir.pdf

| paint9 explică (pentru Scherimuvi):

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solaris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necronomiconul?

| Teardrop a răspuns:

Pentru limba română apăsaţi tasta 1

| paint9 explică (pentru anonim_4396):

Iata acum am stat 10 min pe net cautind ce a fost careta asta, lol, degeaba, dar daca ar fi vreo copie cu adevarat as vrea sa cad ce este in ea big grin