| anonim_4396 a întrebat:

Idei despre cea mai buna carte de citit in franceza?(pentru o fata de 15 ani, nu prea filosovic sau stiintific, dar merg si din astea daca sunt bune.) ma pregatesc sa dau DELF B2 si am nevoie de ceva interesant si folositor... mersssiii anticipat. :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Romanele lui Jules Verne, Lettres de mon moulin şi Les aventures prodigieuses de Tartarin de Tarascon, ambele de Alphonse Daudet, Poil de carotte, de Jules Renard.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ unde le vei găsi pe unele dintre acestea povestite, ceea ce te va ajuta să înţelegi mai bine când vei citi textul în întregime.

1 răspuns:
| leoaica_1036 a răspuns:

Micul Print