| sarmanuldionis a întrebat:

Ce faceti pentru a citi pana la urma o carte voluminoasa?

2 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Pai eu de obicei citesc doar ce mi se pare interesant, asa ca citesc putin cate putin iar cand ajung la continut daca imi place citesc si citesc iar cand nu sunt cu cartea in brate ma gandesc la carte si imi fac un fel de film in minte si fara sa imi dau seama cartea se termina! iar daca nu imi place n`o mai citesc.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu imi place cartea pe parcurs, o las balta. (Multe carti incep promitator si apoi dau cu bata in balta. Si, bineinteles poate fi situatia inversa.) Nu imi pierd timpul cu chestii care nu imi plac si nu sunt obligatorii. Daca e musai sa o citesc, o lecturez "in diagonala", asa ca sa am habar cate ceva despre continut.