| Razwys a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta intr-un fel sau altul :))
Vreau sa achizitionez urmatoarea carte (las un link mai jos)
https://www.litera.ro/romania-in-primul-razboi-mondial-a idiv71

doar ca respectiva carte, are un fel de dublura printr-o colectie (las link-ul mai jos)
https://www.litera.ro/set-romania-in-primul-razboi-mondi al-airprmst01

As dori sa aflu care e diferenta sau care merita cumparata...Multumesc

3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

RESPECT MAXIM. Ma bucura faptul ca dorești sa citești despre România, și mai ales despre primul război mondial. Cartea pe care vrei sa o achiziționezi are patru volume. Primul link are doar un volum, în timp ce al doilea are toate cele 4 volume. Dacă vrei sa citești numai ca să îți faci o idee poți lua numai un volum dar dacă te interesează și vrei sa știi mai multe ia seria întreaga.

| Razwys explică (pentru Michaeel):

Cei de la Litera (pentru ca i-am contactat si pe ei, pe email) mi-au spus ca diferenta dintre cele doua este doar la formatul cartii, adica dimensiunile, atat...nu si la continut...

| Razwys explică (pentru Michaeel):

Da, chiar ma intereseaza, sunt pasionat de istorie si vreau sa imi maresc colectia laughing