| EdiEduard28 a întrebat:

Salut.Sunt pe profilul Mate Info Intensiv in clasa a9a.Eu pe clasa a8a m-am axat pe mate si romana(am intrat cu media 9.90) si am neglijat engleza.Acest lucru este vizibil si in rezultatele mele.Pe semestrul acesta am media 7.As vrea sa recuperez iar pe a11a vreau sa dau Cambridge-ul.Imi puteti sugera va rog niste carti, culegeri de pe cale as putea lucra inca de acum? Vreau sa ma pregatesc intens la engleza. Imi puteti da va rog niste sfaturi si pareri!

1 răspuns:
| SamanthaTeVede a răspuns:

Ai putea sa incerci intai pe net Testul Cambridge Online. Daca faci tot corect inseamna ca esti pregatit..si daca nu il faci..intrebi un profesor /o profesoara de engleza si sigur iti va recomanda el/ea o culegere