| DaemonJohnson a întrebat:

Ajutati-ma va rog cum se face un eseu meditativ asupra unui citat sau a unei fraze,in ce consta meditatia si ce trebuie de acceantuat, Mersi mult)

Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa scrii ce crezi ca semnifica acel citat (fraza), sa descoperi figurile de stil folosite, sa scrii ce sentimente iti transmite, ce parere ai tu despre el, ce a vrut defact sa transmita autorul cititoprului, sa vezi ce a vrut sa spuna prin unele cuvinte (adica sa le gasesti sensul dat de autor) si cred ca cam atat.(e ca si cum ai face comentariu unei poezii) BAFTA! funda?