| MistikkGirl a întrebat:

Salut ajutati-ma la romana, trebuie sa dau o idee urmatoarelor fraze de nichita stanescu : exista un sentiment al cuvintelor. o fraza repetata poate declansa o gama de sentimente de fiecare data alta; cu atit mai mult un vers. Putine sunt cuvintele si inca si mai putine versurile care declanseaza un singur sentiment, care au in jurul lor un sentiment fixat definitiv...si please, please si ceva idei la un mic eseu pentru aceste replici, mersi cel mai bun dau o funda mare, mare love struck

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Temele nu se fac pe TPU! rog moderatorii sa respinga astfel de intrebari (eu in general le resping la moderare de continut).

| MistikkGirl explică:

Eu nici idee n-am ce eseu sa fac,, si nimic nu inteleg din aceste fraze please ajutati-ma,, ca profa miine poate sa imi puna nota negativa sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate am si eu aceasta replica! sa criu un micro ese! dar nu inteleg nimica!

| nika971 a răspuns:

Ce rai mai sunteti degeaba mai intrati pe acesta sait daca nu puteti ajuta omul la nevoie
auzi am eu citeva idei

| nika971 a răspuns:

O idee ar fi:exista nuante in culorile bacoviene; culorile sale sunt concentrate, ele devin strigate ale sufletului, ale trairii. Trairea existentiala a durerii, sentimentul de pustietate si singuratatea sunt elemexista atâta neliniste în corp încât îti vine sa fugi, sa lasi totul balta. Mintea îsi pune în fata tot felul de piedici, îsi înfatiseaza persoana iubita sub tot felul de aspecte. Exista o modalitate potrivita prin care il putem venera pe Dumnezeu si onora pe Cristos, intarindu-ne in acelasi timp legaturile familiale

| MistikkGirl explică (pentru nika971):

Hihih oricum mersi dar e deacum prea tirziu am terminat anul! big grin big grin tongue

| nika971 a răspuns (pentru MistikkGirl):

Eu am vrut sa te ajut dar din pacate a fost prea tirziu nu te superi?