| Dany975 a întrebat:

Am de creeat eu o fabula si nu prea am idei. Imi puteti spune o idee de fabula? Si despre ce sa vorbesc in ea. Chestii de genu.

2 răspunsuri:
| almirock a răspuns:

O să îţi fie foarte greu atunci când nu ştii să conjugi verbul "a crea" (vezi DEX) şi termini cu "chestii de genu"... Deci nu, nu am nicio idee...

| KamyHeey a răspuns:

Ai putea face o fabula care sa aiba la baza discutia dintre un caine si o vulpe..de exemplu vulpea vine si vrea sa ii ia locul cainelui ca sa primeasca mancare dar cand vede ca sta legat si trebuie sa pazeasca curtea renunta.