| PatriciaLoredana a întrebat:

Am si eu nevoie de o poezie de dragoste pentru baiat... va rog care poate sa ma ajute. multumesc anticipat!(scuze de categorie dar e cea mai accesata)

Răspuns Câştigător
| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Http://www.romanianvoice.com/poezii/poeti/stanescu.php
Cauta aici. Sunt de parere ca Nichita Stanescu are printre cele mai frumoase poezii de dragoste romanesti.
Ca sa-ti dau un hint cu preferatele mele: Vitraliu, Ce bine ca esti, Viata mea se ilumineaza, Leoaica tanara, iubirea, Imbratisarea, Poveste sentimentala...

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| PatriciaLoredana explică (pentru bursuc001):

Am postat aceasta pentru oamenii care intr-adevar vor sa ma ajute...nu sa-mi reproseze fel de fel.

| bursuc001 a răspuns (pentru PatriciaLoredana):

Eu te înţeleg că ai avut nevoie de ajutor în privinţa "problemei" tale, dar TREBUIE să postezi la categoria CORECTĂ : ai nevoie de o poezie, postezi la categoria "Literatură".

Cei care postează la "Dragoste & Sex" au o "problemă" în dragoste sau o problemă de natură sexuală!

De ce crezi că mai sunt făcute acele categorii, dacă fiecare ar putea posta AIUREA ( unde vrea )?

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| Mufilici a răspuns:

Buna Loredana, in primul rand sunt total de acord cu bursuc001, are dreptate, in al doilea rand, vrei o poezie facuta de noi? Cautata pe net? Asta nu va functiona, daca baiatul este mai mare decat tine, nu cred ca ar fi prea incantat de faptul ca primeste poezi, cel putin asa sunt majoritatea baietilor, nici mie ca fata nu mi-ar placea sa primesc poezii de pe net sau facute de altcineva. Ar trebui sa ii spui pur si simplu ceea ce simti, fara rime, fara rimt, fara masura, dragostea nu se incadraza in aceste trei lucruri.
Sper ca te-am ajutat>big grin