| lexor1001 a întrebat:

As vrea sa citesc pe vacanta o carte dar vreau ceva mai nou cum ar fi niste cronici.Cine imi propune cea mai buna carte primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| 2B a răspuns:

Depinde ce carti iti plac tie ce gen:mie sincer iti propun Harry potter! Cel mai tare si cronicele din Narnia! Dar si altele nu cronici cauta astea:mi sau parut cele mai tari carti pe care le stiu astea!: Cartea minciunilor - James Moloney si Oul Sarpelui-J. Fitzgerald McCurdy! Asta mi sau parut mie cel mai interesante cu multa aventura suspans! mister le au pe toate cartile astea! Ti le recomand daca iti place genul acesta! Mult success in continuare!

2 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Cronicile din Narnia, daca sunt si carti

| danutzz008 a răspuns:

Cronica = Scriere în care se expun cronologic evenimentele din viața unui popor; letopiseț, anale. (dexonline.ro)

Gandul ma duce la:
Fratii Jderi - Mihail Sadoveanu