| IWillHelpU a întrebat:

happy Vacanta asta m-am hotarat sa citesc o carte, iar pe la biblioteca nu am gasit mare lucru. As vrea sa-mi spuneti o carte de genu,, Jurnalul unei...", cred ca ati cam inteles o carte in care se povesteste viata unei adolescente :*Multumesc daca ai raspuns, iar raspunsul cel mai bun primeste FUNDITA :3

Răspuns Câştigător
| lollita28 a răspuns:

Cartea pe care ti-o recomand nu este exact ce ai vrut tu, dar pe mine m-a fascinat total.Este vorba de o carte politista nu mita"Misterul crimei fara cadavru"de Agatha Cristie.Este o carte politista de nota 20 dupa parerea mea si nu este deloc grea.

| IWillHelpU explică (pentru lollita28):

Imi poti spune in mare despre ce e vorba? Sa vad daca se merita, m-ai nimerit, imi plac cartile politiste si in general cele cu crime happy

3 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

"Generala, cei mai naşpa ani din viaţa mea" şi continuarea de James Petterson
Seria "Însemnările unei puştoaice" de Rachewl Renee Russel
Seria "Jurnalul unui puşti" de Jeff Kinney
"Marele Nate" de Lincoln Peirce
Asatea sunt dinacelea cu imagini şi citeşti una într-o oră
Îţi mai recomand următoarele:
Seria "Forţele răului absolut" de Kelley Amstrong
Seria "Academia Vampirilor" de Richelle Mead
Seria "Fetele Gallagher" de Ally Carter
"Clubul V" de Kate Brian
"Iubitul meu birtual" de Kate Brian
Seria "Jocurile Foamei" de Suzane Collins
Seria "Micuţele Mincinoase" de Sara Shepard
"Poţi să ţii un secret?" de la Chic
Şi mai sunt câteva de la Chic, dar nu prea mi-au plăcut.

| Aberdeen a răspuns:

Apucate de seria "Casa Noptii". cuprinde vreo 9 volume, cel putin aparute in tara, si este scrisa de P.C Cast si Kristin Cast.
etse cea mai tare carte citita de mine.Eu una i-am pus deja eticheta, si sincer, am citit pana acum fel si fel de carti.am fost la fel de uimita sa constat ca, desi acest gen de carti par un cliseu, seria "Casa Noptii" m-a doborat. happy

Lectura placuta!

P.S: poate ar trebui sa le comanzi-la bibliotec asunt foarte mici sanse sa le poti gasi.sau poti incerca la librarii