| MariusQwassi a întrebat:

Salut! Am intrat în vacanta deja, si as vrea sa citesc o carte.Îmi puteți da idei ce carte sa citesc? vreau sa fie ceva de genul:descrierea unei vieti a unei persoane.

Răspuns Câştigător
| Berceanu_Patricia_1994 a răspuns:

Poti citi Adam si Eva de Liviu Rebreanu este un roman extraordinar despre viata unui barbat care se reincarneaza 7 vieti pentru a fi cu sufletul lui pereche, sau poti citi Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde, este extraordinar de frumos, Cercul Secret de Lisa Jane Smith are mai multe volume, 3 mai exact. Puterea celor Sase asta sincer nu imi amintesc de cine este scrisa insa este o carte foarte buna are mai multe volume. La rascruce de vanturi de Emily B., Maytrei de Mircea Eliade, sau poti imprumuta cred ca de la orice biblioteca volumul In curte la dionis tot de Mircea Eliade. patul lui Procust de Marcel. P., daca iti plac cartile cu vampiri poti citi The Vampires Diaries de Lisa Jane Smith, eu am citit si desi am vazut si serialul si imi place mult, nu se compara cu cartile... Sunt de 3 ori mai bune, totul este mai detaliat, are 7 volume. sau poti citi in cautarea timpului pierdut de Marcel P. Sper ca ti-am fost de folos, spor la citit!

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Jane Eyre''-Charlotte Bronte

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Super carte! Am citit-o de doua ori, am vazut si filmul curand!

| NickPop a răspuns:

Domnisoara Cristina (nu mai stiu autorul )

| NickPop a răspuns:

Domnisoara christina - mircea eliade happy

| HalloweenSamy a răspuns:

Eu te-as sfatui "Londra insangerata" - Geoff Nicholson, "Piraminda Rosie" -Rick Riordan, "Casa doctorului Dee" -Peter Ackroyd. Eu le-am citit si sunt uimitoare toate mai ales ultima si prima si sunt si ieftine.

| Spac_Mihaela_1999 a răspuns:

Poti sa citesti Jurnalele lui Stefan de L. J. Smith

| sebibaragan a răspuns:

Cuore daca vrei