| Ciolii23 a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa scriu o carte dar nu stiu pe ce aplicatie pe pc sa folosesc sau se numeste software. Nu stiu, as vrea sa imi spuneti unu destul de bun si usor de folosit si inteles, pentru ca as vrea sa o si public si sa arate ca toate cartile.

6 răspunsuri:
| tal4556 a răspuns:

Eu stiu o fata care scrie carti in word 2007 sau 2010

| GabiDumitrescu a răspuns:

Google Docs, si cu asta basta.

| andrenein a răspuns:

Wattpad, e foarte usor de folosit. Nu o sa ai probleme cu ea. Exista si varianta pc dar si ca aplicatie mobila in caz ca te loveste inspiratia in locuri nebanuite.winking Spor la treaba

| SporeBox a răspuns:

Ai putea sa folosesti mincrosoft word. Mi se pare ca e preinstalat

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Word.

| DeliNes a răspuns:

Eu iti sugerez google docs pentru scris, e foarte usor de folosit si salveaza automat fiecare modificare.
Daca apoi vrei s-o publici online iti sugerez Wattpad (poti face copy-paste dupa google docs)