| Unnoticedful a întrebat:

Am si eu o intrebare si o rugaminte. Intrebarea mea este: de curand m-am apucat sa scriu cateva capitole dintr-o carte pe care am de gand s-o public, dar nu stiu ce pasi ar trebui sa urmez; m-ati putea ajuta, va rog? Iar rugamintea ar fi: dupa parerea voastra, peste 3-4 ani, credeati ca vor mai fi cautate cartile cu vampiri, demoni, varcolaci, ingeri si alte fiinte supranaturale? Cam asta e zona in care se invart povestile pe care as vrea sa le public. Va multumesc. happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru publicarea unei carti ai doua posibilitati: 1.Trimiti manuscrisul la mai multe edituri de gen si poate uneia ii place, il retine si il publica pe cheltuiala lor, caz in care o sa primesti si ceva bani. 2. O publici pe cheltuiala ta, adresandu-te la o tipografie care tipareste carti.
Cartile cu elemente supranaturale nu-si pierd farmecul si sunt cautate tocmai pentru ca te fac sa evadezi din cotidian. Succes si numai bine!

| Saya a răspuns:

De exemplu cartile scriitoarei Anne Rice au fost scrise cu multi ani in urma daca nu ma insel cam prin 1970 si inca sunt la moda, acum depinde de cat de buna e cartea ce ai inceput-o tu si pentru a afla parerile cititorilor fa-ti un blog si posteaza un capitol - doua asa poti afla parerile noastre strict pe subiect. Domeniul supranatural intotdeuna va captiva cititorii, pe unii dintre ei,.

| BaddieBae a răspuns:

Uite ce,cartile, nu conteaza cu ce subiect, vor fi mereu la moda.Si nu-ti face griji ca vampirii, etc...nu vor fi la moda epste ani.L.J.Smith,autoarea serie ''Jurnalele Vampirilor'' le-a scris prin 1990 sua ceva de genul,si acum, in 2011, cartile sunt la fel de citite.Deci nu e asta o problema.Important e ca subiectul cartii sa fie interesant.Sa aiba o actiune interesanta.Te rog, atunci cand o sa scoti cartea sa ne anunti.Eu iti promit ca o sa o cumpar.

| Unnoticedful explică:

Va multumesc mult amandurora:* sper sa las lenea si sa termin macar o carte, ca sa vad daca vrea sa o publice careva.

| Unnoticedful explică:

laughing o sa va anunt. Mersi, ubithamik12.