| TudorB a întrebat:

Ce carti pot citi la varsta de 11-12 ani?
As vrea de comedie sau aventura.

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti "Amintiri din copilarie"-Ion Creanga(daca nu ai citit deja), "Heidi, fetita muntilor''-Johana Spiry, "Cuore, inima de copil''-Edmondo de Amicis, "Lassie se intoarce acasa'-Eric Knight, "Robinson Crusoe''-Daniel Defoe, "Aventurile lui Tom Swayer", "Aventurile lui Huckleberry Finn', "print si cersetor-Mark Twain, "Singur pe lume''-Hector malot,
Calatoriile lui Gulliver''-Johnathan Swift, "Chemarea strabunilor'', "Colt-Alb''-Jack London.

2 răspunsuri:
| Sadic a răspuns:

Cireşarii

| 75414254 a răspuns:

-alice in tara minunilor
-Aventurile lui Habarnam si ale prietenilor sai-Nikolai Nosov
-AVENTURILE LUI HUCKLEBERRY FINN de Mark Twain
-AVENTURILE LUI TOM SAWYER de Mark Twain
-AMINTIRI DIN COPILARIE de Ion Creanga
-COLT-ALB de Jack London
-MINUNATA CALATORIE A LUI NILS HOLGERSSON de Selma Lagerlof
-OLIVER TWIST de Charles Dickens
-PRINT SI CERSETOR de Mark Twain
-BASMELE ROMANILOR de Petre Ispirescu