| sefulbos56 a întrebat:

ce carti imi recomandati la varsta de 15-16 ani,ceva interesant,aventura,sf,comedie, dar mai ales aventura.Sau ceva carti cu magicieni,profetii, sau ceva de genul.Mersi!

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Harry Potter, Sherlock Holmes, Mary Poppins, Instrumente mortale.Citeste-le.Vei ramane profund impresionat. Daca iti vor placea, adreseaza-te, am o lista intreaga de carti care le-am citit si mi-au placut enorm.
Bafta si lectura placuta! Funda?

| sefulbos56 explică (pentru KateMiddleton):

Kate,ai citit si ceva de genul aventura pe insule pierdute, sau insule blestemate, legende, etc?

| KateMiddleton a răspuns (pentru sefulbos56):

Citeste Insula Misterioasa de Jules Verne, e una din cele mai bune carti ale lui.E vorba despre un grup de oameni ce ajung pe o insula la prima vedere parasita.Gata,nu dezvalui, iti fur din placerea lecturii.Mai poti incerca Castelul din Carpati daca tot iti place mistica. Ceea ce imi place cu adevarat in cartile lui,e ca are ceva misterios,dar nu intrece masura.
Legendele nu-mi plac, nu sunt genul meu de literatura.
Profetiile lui Nostradamus, daca chiar vrei, dar gaseste varianta cu explicatiile profetiilor, pentru ca au fost facute de mult si nu e o descriere clara.
Cam asta e! Daca vrei sa citesti ceva intr-un anumit gen(in afara de legende si povesti)adreseaza-te.Te voi ajuta cu mare placere.Imi place ca mai sunt adolescenti ca mine care citesc.A, toti sefii citesc mult!
Lectura placuta! Astept intrebari.Bafta!

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Orice de la Jules Verne, pentru varsta asta romanele lui sunt extraordinar de captivante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelele diavolului.

| thalyslly a răspuns:

Cartiile de jules verne

| cristianyy a răspuns:

Incearca Viitor cu cap de mort.Este o carte interesantawinking Funda?