| QVictorya a întrebat:

, cum credeti, parerea voastra, aceasta marturisire: "Limba romana e patria mea", este valabila doar pentru scriitori?

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Limitele limbajului meu sunt limitele lumii mele. - Ludwig Wittgenstein

| Dorugar a răspuns:

Adica ce-i care vorbesc romaneste nu au alta patrie decat vorba goala

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu neapărat.

| lollita28 a răspuns:

Nu nu este valabila doar pentru scriitori deoarece noi suntem romani si implicit limba romana e patria noastra.

| IntraAfara a răspuns:

Daca cu totii ne nastem pe un teritoriu cu o limba respectiva, aceasta fiind romana, invatand-o de mici o consideram un fel de "patrie" sa spun asa, deci se poate adapta tuturor, nu doar scriitorilor.