| YoannahKlaudia a întrebat:

Sunt interesata de parerea voastra in legatura cu subiectul III la romana, la bac. Ce credeti ca va da anul acesta?

Răspuns Câştigător
| Ddd27 a răspuns:

Dacia literara chiar nu cred ca o sa cada. iar de la Barbu ce nu stii, Riga Crypto si lapona Enigel? laughing Si mie mi-a dat dureri de cap poezia aia. Oricum eu zic sa nu risti. Macar Barbu invata.

6 răspunsuri:
| JustStitch a răspuns:

In sesiunea de toamna 2015 a picat
Moara cu Noroc de Ioan Slavici. ce ar putea pica acum ar fi. Batagul de Mihail Sadoveanu, Iona de Marin Sorescu, Romanul Ion de liviu Rebreanu, Enigma Otiliei de George Calinescu, Harap-alb -Ion Creanga, Morometii-Marin Preda, sau poate da poezie, testament, riga crypto si lapona enigel, plumb, luceafarul, in gradina ghetsemani. eu zic ca v-a pica baltagul deoarece nu s-a mai dat de vreo 3-4 sesiuni

| Ddd27 a răspuns:

Avand in vedere ca si anul trecut si acum doi ani la subiectul III a fost poezie, Luceafarul si Plumb, anul acesta s-ar putea sa cada..tot poezie, pentru ca poate cei care fac/aleg subiectele se gandesc ca voi nu mai invatati poeziile ca au fost anii trecuti, si numai de-al naibii va da tot poezie. Normal ar trebui sa cada un roman, o nuvela, piesa de teatru, numai poezie nu, dar eu zic sa nu te risti, invata toata materia, ca o data dai Bac-ul si conteaza la admiterea la facultate la dosar sau departajarehappy

| YoannahKlaudia explică (pentru Ddd27):

Stiu tot in afara de Barbu si Dacia literara si nu prea as crede ca pot avea atata ghinion laughing oricum le voi invata si pe alea sad

| Ddd27 a răspuns (pentru Ddd27):

Multumesc blushing si succes la Bac! sa ne spui ce a vazut la subiectul III smug

| YoannahKlaudia explică (pentru Ddd27):

Vaiii abia astept sa se termine, sa stii ca iti spun ce mi-a picat laughing Sper sa fie bine, tie ce ti-a cazut? mai stii? :*

| Ddd27 a răspuns (pentru YoannahKlaudia):

Eu am dat anul trecut, mi-a cazut poezia simbolista, Plumb adica laughing) Si radeam de fetele care erau cu mine in sala ca ele erau convinse ca pica un roman. Deci eu nu inteleg atitudinea asta, hai ca le teze te risti sa inveti numai romanele sau numai poeziile, dar la bac... Eu zic sa stai linistita, ca daca stii toata materia nu are ce sa fie greu oh go on eu asa m-am dus la Bac fara nicio emotie, seaca, stateam in banca si asteptam subiectul in timp ce toata lumea se intreba oare ce o sa cada laughing)) :*

| Ddd27 a răspuns (pentru YoannahKlaudia):

Dacia literara chiar nu cred ca o sa cada. iar de la Barbu ce nu stii, Riga Crypto si lapona Enigel? laughing Si mie mi-a dat dureri de cap poezia aia. Oricum eu zic sa nu risti. Macar Barbu invata.