| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, eu am o mica mare problema sad, eu am luat un 5 in teza la istorie sad de care parintii mei nu stiu, pe langa asta mai am un 4 si un 7 (de 4 si de 7 stie ), iar in teza de la mate nu stiu daca iau mai mult de 6, pur si simplu n-am mai avut chef sa invat, ei au pretentii de 10 de la mine, eu pana in clasa a 7-a am fost de nota 9-10, in a 7-a m-am lasat si le-am promis ca in a 8-a ma apuc de treaba, dar nu se vede..., si o sa ma omoare cand o sa auda de mate si de istorie, credeti ca daca o sa le arat ca lucrez foarte mult in vacanta asta o sa ma ierte si o sa scap? sau macar sa reactioneze mai bine

2 răspunsuri:
| frod6969 a răspuns:

Mai bine recunosti tu, iti faci curaj sa le spui.Crede-ma ca daca vor afla de la altcineva nu va fi deloc ok, mai ales daca sunt exigenti.O incasezi o saptamana-doua si dupa scapi.Decat sa ti se interzica unele chestii mai sensibile, mai bine varianta mea big grin

| CrissuMv a răspuns:

Nu fi foc, vorbeste cu ei, nu e bine sa te tina din scurt. Eu am avut 11 materii neincheiate, si pentru ca nu m-am dus la scoala. Am trecut cu brio.