| Myforyou a întrebat:

sunt în vacanta de paste si ar trebui sa nu mai ma gandesc la scoala sa îmi fac griji etc deci sa fiu mai relaxata. Însa nu pot cand stiu ca luna viitoare am teza la mate mor de frica.chiar daca învat nu pot sa înteleg învat teoria dar nu stiu sa o aplic.Nu îmi spuneti de meditatii sau sa învat mai bine chiar încerc dar eu vreau sa-mi dati niste modele de teze pe sem al 2 -lea la clasa a 6 si sa-mi spuneti cum sa fac sa nu mai ma gandesc asa îmi vine sa plang mor de frica si nu-mi pot dezamagii familia sa i-au nota mica pentru ca am numai 9 si 10 pana acum si am luat numai premiul 1 va rog din suflt ajutati-ma sa scap de aceasta fricaaaa. dau Funda si VOT mersi mult de tot va pup si am uitat sa va spun ca toti copiii inclusiv prietenele mele ar rade de mine mersi papa

Răspuns Câştigător
| Colourss a răspuns:

Pai nu te mai stresaa!:*
Uita-te in fiecare zi daca e posibil in caietele tale de matematica..Si uita-te peste tot ce ati facut! Repetati toate lectiile facute..si apoi fa cateva exercitii de la fiecare lectie! Poti ruga apoi pe cineva care e bun la matematica sa ti le corecteze! Asa nu vei uita nimic si va fi totul bine! Model de teza pe semestrul al2lea din pacate nu am!sad
Sper ca ti-am fost totusi de folos si iti doresc sa iti menti notele tot asa mari!:*