| SporeBox a întrebat:

Eu sunt fan Rick Riordan si am citit multe dintre cartile lui. Problema e ca daca nu se mai traduc carti pe care le-a scris el pana la anul cred ca o sa ii citesc toate cartile traduse si nu vreau sa stau pana se traduc si celelalte. Voi ce scriitori mai stiti care compun in stilul lui Rick Riordan?

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pittacus Lore.

| SporeBox explică (pentru supadeceapa):

An cautat acum pe site-ul editurii arthur si nu am gasit nici o carte de-a lui. Are carti traduse? Si daca da de pe ce site ti le iei?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru SporeBox):

Sunt de la Nemira.

| Raven a răspuns:

Ai citit și Cronicile familiei Kane?
Niciun autor nu seamănă 100% cu altul, totuși îți recomand niște cărți dar unele dintre ele nu cred că le mai găsești decât la bibliotecă sau în anticariate:
Nancy Farmer-Marea trolilor
Katherine Roberts-seria Cele șapte minuni (Prădarea Marii Piramide, Întâmplări din Babilon, În căutarea templului amazoanelor, Mausoleul din Halicarnas, Blestemul din Olympia)
Ransom Riggs-trilogia Miss Peregrine
Sarah Prineas-trilogia Hoțul vrăjitor
Megan Whalen Turner-Hoțul