| KurtCobain1994 a întrebat:

Mai nou am descoperit ca imi place sa citesc așa ca m-aș dori să-mi recomandati câteva cărți superb interesante si care să-mi capteze atenția. Mi-ați fi de ajutor si daca îmi ziceți ce părere aveți si despre cartea DIVERGENT.Mulțumesc anticipat. Va rog sa răspundeați repede.

Răspuns Câştigător
| Sărmăluță a răspuns:

Crimă și pedeapsă-F.Dostoievski
Umbra vântului-Carlos Ruiz Zafon
Ora vrăjită-Kristin Hannah
Martorul-Simon Tolkien
Cartea neagră a secretelor-F.E.Higgins
Cadavrul din bibliotecă-Agatha Christie
Delirul-Marin Preda
The Front-Patricia Cornwell
Povestea fără sfârșit-Michael Ende
Mândrie și prejudecată-Jane Austen
De veghe lanul de secară-J.D.Salinger
De ce iubim femeile-Mircea Cărtărescu
Adela-Garabet Ibrăileanu
Nu-mi place Divergent, urăsc cărțile de genul.

4 răspunsuri:
| doggy123 a răspuns:

Omul invizibil de herbert wells
aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain
Popa Tanta de ioan slavici
Moartea caprioarei de nicolae labis
Insula misterioasa vol 1 si 2 de jules verne
hagii tudose de barbu stefanescu delavrancea
Despre toate cartile am o parere foarte buna in special de insula misterioasa ambele volume si de omul invizibil.

| Daria00 a răspuns:

Singur pe lume, David Coperfield, Zece negrii mititei, Robinson Crusoe, Doi ani de vacanta, Morometii, Aventurile lui Tom Sawyer, Enigma Otiliei. Le-am citit pe toate si sunt SUPERBE dar preferata mea ramane ''Singur pe lume'' Ti le recomand si tie.

| patry01 a răspuns:

Sherlok Holmes si strengarii de pe baker street Cei trei magnifici zalna. Asta e primul volum al seriei cu cartii sherlok holmes, aparute de curand, este super intresanta.

| Andree_Adina_1995 a răspuns:

Divergent e o carte foarte buna, la fel si continuarea ei le-am citit pe aman2, acum citesc ''Viata ca un joc de crochet'' de Kate Atkinson
Poti citi ''Cercul secret'' de L.J. Smith
Jurnalele vampirilor nu e asa bine scrisa.
Altfel de ingeri de Lili St. Crow cred thinking
Academia Vampirilor