| anonim_4396 a întrebat:

My day kinda got away from me.
Can you take billy to school today?

Am văzut secvența de mai sus într-un film în engleză în care era tradus.

Nu prea am timp. Îl poți duce pe Billy la școală?

Ce traducere ar fi mai bună pentru prima replică cea cu my Day kinda got away from me. Eu aș zice Cam a trecut aiurea ziua pe lângă mine. Alte traduceri?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Eu am găsit asta aici
https://www.usingenglish.com/forum/threads/81962-My-day-got-away-from-me
''My day Kind of got away from me = I lost control of what was happening during the day and events overtook me.''
Evenimentele de azi au cam luat-o razna sau Ziua de azi e haotică? Sau Totul a luat-o razna azi. Îl poți duce pe Billy la școală?

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

De ce te chinui si tu si pe noi? Cine a inventat google translate de ce crezi ca a facut-o? Ca sa scapam de aceste intrebari aici.

| Legion7X a răspuns (pentru gogu220):

Https://hinative.com/en-US/questions/2028560

Uite aici cred că am găsit!

Da așa este happy dar, nu prea traduce corect. De cele mai multe ori google translate este varză la complexitatea cuvintelor.
Sunt nevoit să mă documentez de pe forumuri or siteuri Americane pentru a afla un răspuns cât de cât clar.