| Z10fortza a întrebat:

Cand pun o poza pe Facebook cu un mesaj in engleza acesta nu arata si traducerea.Tin sa mentionez ca de obicei nu puneam poze cu mesaje si de aceea acum nu stiu.De obicei trebuie sa fie si un"vezi traducerea" acolo mai jos.Parca in ultimul timp nu am mai vazut mesaje cu traduceri, dar la poza asta vreau sa am si traducere. Putin ajutor?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
In ce limba folosesti Facebook-ul? E setat romana sau engleza?
Daca folosesti Facebook in engleza, nu iti va aparea nicio "vezi traducerea" daca in descriere ai scris un text in engleza, pentru ca se considera "limba mama".
Eventual ai sa vezi "see translation" daca e postat un text in romana, franceza etc...

| Z10fortza explică (pentru anonim_4396):

Am facebookul setat in limba romana