| AdioTPU a întrebat:

Navigand pe Whatsapp, azi-dimineață am văzut că o prietena și-a schimbat imaginea de profil, care era poza cu ea, cu una care cred că editata de către ea, caci nu am găsit acea fraza pe Google. Textul e in engleză și zice așa, tradus romana "De ce sa mă mulțumesc cu jumate când pot avea totul?!"
Vi se pare îndrăzneț un astfel de mesaj? Prea direct? Ea e într-adevăr o fire ambițioasă și determinata. Textul are ghilimele, deci poate fi vreo replica dintr-un film căci pe Google nu-l găsesc.

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Acest mesaj poate fi interpretat ca o afirmație de a lua controlul și de a nu se mulțumi doar cu jumătate din ceea ce dorește. De asemenea, poate fi văzut ca o declarație de independență și o provocare de a lua riscuri în urmărirea obiectivelor. Poate fi, de asemenea, o referință la un film sau un show de televiziune, sau doar ceva ce prietena ta și-a creat singură. Indiferent de interpretare, mesajul sună destul de curajos și poate fi interpretat ca o provocare de a munci și de a se strădui pentru succes

| StrongHeart a răspuns (pentru DjSannan):

Sau poate fi vazut simplu, ca narcisism, ca fix asta este.

| DjSannan a răspuns (pentru StrongHeart):

Sau

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o "zisă" luată de pe net, care-i problema?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Indraznet? Lol, nu. Daca era ceva de genul "De ce sa feresti botul cand poti sa inghiti?" as fi zis ca e indraznet si prea direct... happy

| Dismally a răspuns:

Nu mi se pare prea direct sau indraznet. Probabil este motto-ul ei.

Răspuns utilizator avertizat
| 199onur7 a răspuns:

Lăcomie.