| 45731253469 a întrebat:

Trebuie sa scriu o legenda si nu prea am inspiratie. Imi puteti da niste idei despre ce as putea sa scriu?

Răspuns Câştigător
| andy332546 a răspuns:

Te poti inspira de aici http://churry-burry.ro/......-zeii.html
Nu vreau sa te descurajez dar, pentru a scrie o legenda iti trebuie multa imaginatie pentru ca nu exista strop de realitate, nici macar o actiune nu este adevarata, ci exista numai fictiune. Daca vei scrie o legenda inseamna ca esti foarte ambitios/a; si-ti urez multa bafta. Te felicit ca te incumeti la un drum asa de periculos, lung si greu de parcurs.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Legenda Babei Dochia cu cele 9 cojoace. Baba Dochia face parte dintr-o legenda mai ampla, o poveste de iubire...winking

| maria6 a răspuns:

Legenda ciocarliei, legenda vioarei...

| サクラ a răspuns:

Legenda Mesterului Manole

| SkaterGirl112 a răspuns:

Trebuie sa inventezi tu o legenda? Pai poti inventa legenda unor numere, daca chiar nu ai inspiratie happy! Sa zicem legena nr 10 de exemplu:
A fost odata, ca niciodata, cand numerele puteau vorbii...