| vasilepetrut16 a întrebat:

Vreau pareri despre "Legendele Olimpului". Sa imi spuna si mie cei care au citit cartea, cum li se pare?

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Mi-ua plăcut foarte mult! Am citit amândouă volume, în clasa a 5-a, și m-au fascinat atât atunci cât și de curând când le-am recitit. Te va ajuta foarte mult la capitolul cultură generală.
Deci, cărțile sunt chiar interesante. N-au descrieri minuțioase, sau cine știe ce limbaj elevat, sunt scurte și la obiect, și totodată trezesc interesul.
Acum, sau mai târziu, tot va trebui să le citești!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mie mi-a placut. Este frumoasa. Singura chestie este cu numele. Nu se potrivesc cu cele din Grecia. Nici evenimentele nu sunt toate la fel cu ce invata grecii.

| Adry05 a răspuns:

E interesanta, parerea oamenilor despre viata unor asa numiti zei. Un SF de vremea aceea. laughing

| Aberdeen a răspuns:

Mersi de fundă. happy