| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Salut, TPU! Vreau sa va pun aceasta intrebare ca sa vad daca aveti experiente asemanatoare cu a mea, in legatura cu Nostalgia a lui Mircea Cartarescu! Recent am terminat toate povestirile si trebuie sa spun ca mi-au placut cam toate, REM chiar mi se pare o capodopera, dar ultima, Arhitectul, m-a dezamagit teribil! Mi se pare o oribila, deoarece eu tind sa nu apreciez textele despre patrunderea sacrului in profan satirizate! Voi ce credeti?

1 răspuns:
| Înteleptulfilozof a răspuns:

Păi nu tot ce face un ar trebui să îți placă frumusețea vieții este diversitatea deci eu cred că dacă nu îți place doar nu îți place și ar trebui să citești altceva sunt sigur că pe unii îi captivează chiar dacă ție nu îți place