| ellene a întrebat:

Cine a citit REM de Mircea Cartarescu? V-a placut?

Răspuns Câştigător
| Nastasia a răspuns:

Eu am citit REM de Mircea Cartarescu si mi-a placut.
Consider ca perioada in care a scris Mircea Cartarescu "REM" era o perioada "nealterata" ( ma refer la formatia lui de scriitor) in comparatie cu cartea "De ce iubim femeile?", care mi se pare cam comerciala. "REM" este incarcata de simbolistica, profunzime si daca vrei sa o descoperi trebuie sa o citesti si a doua ora. Eu asta am facut.

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu l-am citit anul asta la scoala, ...am dat teza din el,. da, e frumos,... fantasticul si realul se mbina foarte bine si textul e destul de interesant,.

cami
| cami a răspuns:

Am terminat-o si eu acum putin timp. Da, mi-a placut, este scrisa intr-o maniera, care te face sa n-o mai lasi din mana, plus si acele jocuri ale copilariei, care mie, mi-au adus aminte ca nu de mult timp, si eu eram protagonista in ele. Svetlana, Balena, Ada, Carmina, Puia, Ester si Garoafa, si-au "jucat rolurile" exceptional.

| ellene explică:

Am citit astazi cateva pagini si e interesanta. Stiu in mare despre ce e vorba in ea fiindca mi-a spus o profesoara acum cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-am citit p tot k nu-mi place
e naspa rauuuuuuuuu
sativa demisia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie m-a placut si aia care zic ca nu le-a placut sunt stupizi!
love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cartea trebuie citita de doua ori pentru a fi intelesa bine. eu abia la a doua lectura am inteles-o, am patruns in toata profunzimea ei. ti-o recomand cu caldura, si sper sa-ti placa. sa ne spui parerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit si nu mi-a placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare cine ma poate ajuta? am nevoie de cartea REM stiti vreau site de unde o pot gasi sa o citesc online?

| LetyKaty a răspuns:

Nu dar am citit mendebilul care mi s-a parut cal mai tare. Mircea Cartarescu este un bun scriitor

| veronika a răspuns:

Da, eu am citit si mi-a placut foarte mult.Trebuie sa incerci.