| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa incep sa citesc legile Romaniei, drepturile omului si cam tot ce are legatura cu subiectele astea, si as dori sa stiu ce carti as putea citi sau / si ce site-uri pot accesa.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incepe cu Constitutia Romaniei, apoi Codul civil, Codul de procedura civila, Codul penal si Codul de procedura penala. Pe toate le gasesti pe mai multe site-uri.

3 răspunsuri:
| Andrei4x4 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ok, multumesc mult, am si o carte de criminologie, e a tatalui, merita sa o citesc? ma ajuta cu ceva?
Ce carti pot citi unde pot invata despre istoria romaniei? sa nu fie in detalii, la scoala nu pot in niciun caz.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei4x4):

N-are rost sa citesti un manual sau tratat de criminologie, decat daca vrei, nu te ajuta prea mult la ce vrei tu.
Sunt diverse carti privind istoria Romaniei, incepand cu manuale de gimnaziu si liceu si terminand cu carti scrise de istorici, gasesti titluri cautand pe internet.