| asdfghjk123456789 a întrebat:

Ce carti as putea sa citesc la 12-13 ani? As vrea ceva captivant si interesant.Eu care nu sunt cu cititul as dori sa nu mai vreau sa mananc decat sa citesc.Multumesc anticipat. Funda cele mai captivante carti.

PS:Nu vreau carti Jules Verne.

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Jurnalul unui pusti 1, 2, 3! Eu mai am putin si termin primul volumsi mi-a placut foooooarte mult!

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns (pentru diamar):

Eu le-am citit pe toate 3 anul acesta si vreau sa citesc si jurnalul unei pustoaice incearca sa citesti verisoara mea Rachel daca cineva ma intreaba despre cartea favorita sigur asta e!

12 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Stapanul Inelelor, cea mai buna carte.

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Eu am citit "13 plicuri albastre" de Maureen Johnson, mi s-a parut foarte interesanta
e ca un film cu adolescenti...numai ca e pe hartiebig grin
sper sa iti placa
alta faina este Adapostul, de Kathi Appelt e foarte frumoasa a primit premiul Newberry Honorbig grin
sunt interesante si cartile Moony Witcher(sunt mai multe volume)
sau Panza lui Charlotte de E.B. White...
sper ca te-am ajutat!

| florina200 a răspuns:

Colt alb
fram ursul polar

| IonutPutinica a răspuns:

Academia Vampirilor-Richelle Mead

| lllullla a răspuns:

De veghe in lanul de secara de J.D.Salinger este o lecturade neratat la varsta ta. si daca vrei sa stii mai multe despre cum sunt anumite carti nu ezita sa intri pe bookblog.ro. sper ca ti-am fost de ajutor

| cristina_6005 a răspuns:

Iti recomand La Medeleni - I. Teodoreanu, chiar si Maitreyi - Mircea Eliade, RECREATIA MARE - Mircea Santimbreanu. S-ar putea sa iti mai placa si volumul de schite de I. L. Caragiale sau Doua Loturi - I. L. Caragiale (asta din urma si La Medeleni iti vor fi necesare si la scoala, la fel si Maitreyi, dar peste vreo 2-3 ani, in caz ca vrei sa "impusti 2 iepuri dintr-un foc").

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă nu te prea omori după citit, încearcă aşa: dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ şi citeşte acolo povestirile unor lecturi. Alege ce îţi place, caută cartea şi citeşte-o pe aceea!

| asedafg a răspuns:

Ultimul Elf-este o carte minunata sau Charlie si fabrica de ciocolata

| Aallexx a răspuns:

Singur pe lume e o carte destul de frumoasa, si pinnochio daca o citesti intr-o zi maxim o termini.eu citesc si enciclopediitongue

| AndyAndr3y a răspuns:

Ok,dar ce ai vrea? jurnalul unui pusti.narnia e sooooper ...matilda,o crima aproape perfect.etc.etc.lovitura de pistol.etc

| Dragutzza12 a răspuns:

Robinson Crusoe! Eu am citit ceva din carte, si mi se pare interesanta!