| BeRcU a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar cartea Codul lui Da Vinci dar am vazut si filmul.
Intrebarea mea este, are rost sa citesc cartea daca am vazut filmu?
Cartea este la fel ca filmul?

Răspuns Câştigător
| Jokerashul a răspuns:

Eu am facut invers cu "Nasul", si nu sunt un cititor inrait dar iti spun ca, cartea a fost extraordinara chiar mai bun ca filmul care la randul lui e incredibil. Oricum stiu ca filmul "C.lui Da Vinci" esti mult sub cartea care este de 10 ori mai complexa si mai buna.Cu mai multe detalii si entuziasm.Deci foarte mici sanse sa nu iti placa.

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

"Are rost sa citesc cartea, daca am vazut filmul?"
Fara indoiala. Vei citi detalii si detalii care vor face ca filmul sa fie eclipsat de carte. happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Intotdeauna intre carte si o ecranizare se interpun altii(scenarist, regizor, etc.), Filmul niciodata nu va concura cu cartea. Bine este sa le accesezi pe amandoua, in toate cazurile.Cartea o 'rontai' doar cu mintea ta.

| pbsolver a răspuns:

Indicat ar fi fost sa faci invers...

| BeRcU explică:

Multumes frumos lui Jokerashul si Letsputasmileonthatface, ambele raspunsuri au fost la fel de coerente.
Funda o va primi Jokerashul deoarece el a raspuns inaintea lui Letsputasmileonthatface.
Mulumesc frumos amandurora happy.

| Pricked a răspuns (pentru BeRcU):

Ce sweet eşti. happy