| AnonimulX1 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi spuneți niște cărți de dezvoltare personala, mersi!

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Cartile autorilor: Jim Rohn; Brian Tracy; Napoleon Hills; Joe Dispenza; Constantin Dulcan
Altele:
https://www.elefant.ro/......0d9eb4cdfa

Este un grup mare pe Facebook, de unde am achizitionat multe carti la preturi mici, 10-15 lei bucata, in stare buna :
https://www.facebook.com/groups/2042661466003252

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Abecedarul.

| RxTx a răspuns:

Osho

Eu am citit multe carti de dezvoltare personala am fost si la conferinte
O sa ajungi un inadaptat cu cartile de dezvoltare personala.

Tu daca vrei sa ai experiente de ciata reale : invata ceva meserii mai multe angajeazate in locuri diverse citesre Biblia Talmidul si Coranul

Mergi in doferite tari angajeazate sa teeci prin diverse situatii

Toate situatiile de viata complexe complicate prin care treci te ajuta sa te dezcolti
De exemplu daca esti luat ostatic sa muncesti in Italia si pazit cu pusca sclav eu sm fost asta te invsta ceva

Daca sjungi intr-o tara nazista si un politist defata cu slti politisit iti spune ca el este nazist si ca ar cam vrea sa te omoare sa te injunghie pentru cs el ar face un bine tarii lui
Pt ca sa ramans banii salariile doar pentru cetatenii tarii lui asta este o alta situatir care te va dezvolta

Daca sjungi in alta tara unde sunt militieni si tu dai telefon la militie sa spui ca a cszur unul in orapastie pe langa pod si militienii o sa te aresteze tot.pe tor dorind sa faca 10 000 euro de la rone
Asta re va dezvolta psihic si din toate ounctele denvedere
... Daca spun ca tu i-ai omorat pr cei ce au cszut in prapastie pe care puteau sa ii scoats din prapastie dar intentionat i-a lasat sa moara in fata ta ca sa ii vezi murind ca sa scoti bani sa te zapaceasca de creier sa vrei sa le dai bani chisr daca nu esti vinovat cu nimic ci tu ai vrut doar sa faci o fapta buna.

Alta data si de aface cu racheti in oadurea de langa ruse si daca scapi cu viata iar mai ai invsta ceva

Apii daca ca fraierul te-ai dus cu cortul langa vsma veche dar in Bulgaria si intra rachetii peste toine si te amenita ca iti violeaza femeia faptul ca si scapat cu viata iar air ai mai invstat ceva

Apoi dacs mergi ormla tor felul de cursuri conferite faci tot felul de facutati inutile o sa te ajute sa capeti curaj si un vocabular adecvsat pentru a putea vorbi cu oameni destepti cu cercetatori srointifici

Cu fiecare bijutier su chimist sau dentsist sau tehnician dentar cu care peteeci cate o zi reparandui cate ceva interactionand o zi cu un om din diferite meserii in diferite medii culturale sau tehnuce tu vei prinde curaj si vei descoperi ca si cei ce au milioane de euro sunt oameni

| Steaua19861 a răspuns:

Personalitatea Alfa, Pera Novacovic!

| AnonimulX1 explică:

Mulțumesc, tuturor!