| Cosmin483 a întrebat:

Vreau să scriu o carte cum mă confrunt eu cu "epidemia" de homofonie din România. Nu știu ce nume să-i pun cărții. Mă puteți ajuta? Vă rog, fără critici la adresa orientării mele sexuale.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vreau să scriu o carte ...Nu știu ce nume să-i pun"

ordinea firească e : scrie cartea, apoi o botezi

12 răspunsuri:
| Cosmin483 explică (pentru sierra1):

Mersi!

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin483):

Baftă

| summergirl345 a răspuns:

Bună! Îmi pare rău, dar nu înțeleg dacă ai vrut să zici homofobie sau chiar există acel cuvânt... Am căutat și în DEX și nu l-am găsit. Înțeleg că tu ești contra homofobiei, deci eu m-am gândit cam așa la titluri (am zis să scriu mai multe variante din care poți alege): "Eu și homofobia", "Veșnica luptă cu homofobia", "Homofobia vs Libertate. Care va triumfa?", "De ce unii își văd altfel viața?", Un val de bine ascuns după un val de rău". Sper că a fost de ajutor!

| Cosmin483 explică (pentru summergirl345):

Muuuuuultuuuuumesc!

| KR0NSTADT a răspuns (pentru summergirl345):

Vezi că ai dicționarul defect. :))
http://dexdefinitie.com/homofobie.html

| mgtow a răspuns:

Homofobie a la romaneasca

| summergirl345 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Eu m-am referit la homofonie. laughing Așa scrie în întrebare. De homofobie cred că am auzit cu toții.

| Cosmin483 explică:

Scuzați-maaaaaa! Voiam sa spun "homofobie".

| NotNamed a răspuns:

"Viata mea homofobica"

| al0o0o0 a răspuns:

Asta ar trebui sa fie ultima ta problema.Scrie cartea si cel mai probabil iti vor veni multe idei pe parcurs.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru summergirl345):

laughing Da, ai dreptate. happy