| AnonimANM a întrebat:

Salutare,
Aș dori să cumpăr o carte pentru cineva drag, dar nu știu ce să aleg ( eu nu prea citesc cărți). Mă gândeam la Casa de Chihlimbar, am auzit că este foarte bună.
Persoana pentru care vreau să cumpăr cartea este cam așa:
-foarte dificilă
-se supără destul de repede sau se preface, uneori din motive absurde
-iubitoare, sufletistă ( uneori o arată foarte clar, alteori arată fix contrariul)
-îi place să fie ținută în priză, să fie stimulată ( uneori se plictisește chiar și de persoanele dragi, dar nu renunță la ele)

Mă puteți ajuta cu vreun sfat?
Mulțumesc frumos

2 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Cred ca ai putea sa-i cumperi de asemenea o carte mai,, intelectuala" din punctul meu de vedere cum ar fi Pasarea Spin sau Intoarcerea la laguna albastra! Sunt niste carti minunate si le recomand

| AnonimANM explică (pentru BeSmart17):

Dacă le-ai citit îmi poți spune pe scurt despre ce este vorba?