| Claudiu120719 a întrebat:

Salutare utilizatori ai comunitatii TPU,

As vrea sa ii iau unei colege de liceu, acum din clasa a 9-a cu care sunt foarte bun prieten si de care m-am indragostit dar am hotarat sa ramanem doar prieteni din motive ce nu le pot lasa si aici, o sa vina ziua ei si nu sunt sigur ce sa ii iau...
Ma gandeam la un lantic de argint dar nu stiu pana la ce pret ar putea ajunge? Plus ca as mai vrea sa ii cumpar si un pandantiv pe gustul ei si iarasi nu stiu pana la ce pret ar putea ajunge...
Daca sunteti mai cunoscatori in domeniu va astept cu drag raspunsurile, va rog totusi sa nu dati exemple de coliere de argint la 1-2milioane vreau ceva "ieftin si bun".

Daca mai aveti si voi idei de cadouri vi le astept in comentarii...

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

I-ai putea cumpăra ceva semninficativ, o brățară, un colier. Dar acestea sunt doar cadouri pe care le poate primi de la oricine.
Eu aș spune să-i cumperi un ursuleț de pluș, chiar dacă pare matură și nu ar avea nevoie de astfel de jucării. Consider că tuturor ne-ar plăcea să primim astfel de cadouri.
Iar dacă ar fi ceva mai mare, sigur l-ar adora.

| Claudiu120719 explică (pentru positivity):

Ma gandeam sa ii iau un ursulet nu tocmai mare caci din pacate ea e de la tara si nu i-as putea da cadoul decat cand suntem la scoala, ma gandesc sa ii iau un ursulet de marime medie si sa ii pun ursuletului in maini o cutie cu bomboane in forma de inima de la milka, ea adora foarte mult ciocolata, ce zici, i-ar placea?

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In primul rand as vrea sa iti spun ca faci cea mai mare greseala. Daca esti indragostit de ea si nu este reciproc, mai bine iti vezi de viata ta.Nu cred ca ai vrea sa ramai prietenul ei cel mai bun pentru toata viata.Despre cadou, ti-as sugera sa ii iei ceva care sa reprezinte dragostea ta pentru ea.Acest cadou ar putea fi o ultima incercare a ta.

| Claudiu120719 explică (pentru MskDesign):

Nu este vorba ca nu este reciproc, e ceva la mijloc ce dor eu si ea stim si nu o sa dezvalui motivul mai ales in mediul virtual...

| ThePayback a răspuns:

Pai din cate stiam un colier de argint decent e undeva la 75 de lei, iar pandantivul nu cred ca ar costa mai mult de 25 de lei. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Daniel_Guraliuc_1990 a răspuns:

Un lantic sau un inel (argint) + 3/5 trandafiri te-ar duce undeva la 100 lei si e un cadou destul de bun avand in vedere ca nu sunteti impreuna, ar trebui s`o impresioneze.
Succes!