| GhostSura a întrebat:

Salutare, care este mai frumos nume pentru un forum dintre astea?
Adica ca utilizator am nevoie de un nume dar nu stiu care sa pun dintre astea:
Hermes, CorTes/CorteS`/Cortes./ sau ceva de aici, dar sa fie foarte frumos: https://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_personajelor_mitolog ice_elene va rog, multumesc.

3 răspunsuri:
| cris49 a răspuns:

H3rM3s

| corolav a răspuns:

Tu ești analfabetă ( vezi „adică ca") în schimb ți se pare că Hermes sau Cortes e mai frumos doar pentru că sună mai frumos. Ai zice mai „macho", mai „latino"!
Vrei să lansezi un forum...
Ce tematică ar vrea să abordeze acest mijloc de socializare?
Nici „Hermes " și nici „Cortes" nu ar avea vreun sens pentru titrarea unui asemenea „forum".
„Hermes" („Mercur" la romani) era mesagerul zeilor, în mitologia greacă, zeul comerțului și chiar și protectorul hoților. Inventator al lucrurilor frumoase și plăcute.
Cortes"-ul era (în Evul Mediu) Adunarea reprezentativă a regatelor medievale iberice ( Spania și Portugalia).
Astăzi termenul se referă la organele legislative naționale ( un fel de Parlament) ale Spaniei și Portugaliei.
Nu văd la ce ți-ar folosi aceste sensuri pentru a da denumirea unui forum.
Vorba aia: Ce legătură are coada vacii cu ștampila primăriei?

| corolav a răspuns:

Eu aș zice, mai degrabă, să-l denumești: „ Hai să vorbim discuții!"