| marriancosmin a întrebat:

Salutare tuturor!
Aș vrea să îmi recomandați o carte care să îndeplinească următoarele condiții:
-să fie scrisă de un autor american
-să o pot comanda de pe internet din România
-să fie tradusă în română
Aș dorii să fie gen, nu știu, drama, supernatural, vrăjitorie, dar nu chestii ca la noi în Romania, genul acela de carte, după care este făcut un serial, ca de exemplu Game of Thrones, The vampire diaries, etc.

5 răspunsuri:
| girlwattitude a răspuns:

Cartea care m-a marcat vizibil, din sutele citite, a fost,, Te-as recunoaste dintr-o mie,,, scrisa de autoarea Laura Lippman.Se gaseste pe eMAG, de exemplu, este un thriller foarte bun si un bestseller totodata.Ti-o recomand, nu vei regreta!

| marriancosmin explică (pentru girlwattitude):

Am să încerc cartea, dacă va fi pe placul meu o sa-ți dau fundă.

| camelia74 a răspuns:

Karl may-winnetou, mark twain-aventurile lui huckleberryfinn.o sa iti placa!

| Teardrop a răspuns:

Bine, Game of Thrones din "The song of Ice and Fire" nu se încadrează în descrierea ta, fiindcă George R.R. Martin nu e american. Mai gândeşte-te odată, vrei autori neapărat americani, sau doar străini?