| scriitorul05 a întrebat:

Salutare tuturor happy de ceva timp am început sa scriu poezi, as dori o părere sinceră si vreau sa stiu câți dintre voi mai apreciați poezia in 2022?

"SUNT"

Sunt trist dar fercit.
Sunt om dar sunt si spirit.
Sunt viu dar in același timp și mort.
Sunt păcătos si credincios.
Sunt universul dar în esență sunt nimic.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Suntem incântați dar și dezamăgiți!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru sierra1):

Ce urat laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

In primul rand, daca vrei sa scrii poezii, ai grija la gramatica limbii romane.Se scrie poezii, cu doi de "i" pentru ca primul "i" deja se afla in radacina cuvantului, deci al doilea "i" este desinenta de plural.In al doilea rand, ceea ce ai scris este cam cliseic.Probabil voiai sa exprimi un paradox la emotiilor, insa ce ai facut tu se gaseste foarte des.Un alt fel prin care puteai sa exprimi acest lucru, era sa gasesti un element pe care sa il asociezi cu societatea, iar apoi sa-i atrbui elemente contradictorii(exemplu:inger-demon, osanda-salvare, lumina-intuneric etc.). Trebuie sa fii putin mai creativ si sa scrii ceva mai complex.Aceasta poezie sa zicem ca este un inceput, dar este mai mult un schelet pentru esenta sau pentru emotii, nu o poezie in toata regula.Capul sus, asa se invata happy

| sierra1 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

" BookDragon100:...exprimi un paradox la emotiilor, insa ce ai facut tu se gaseste foarte des"

da, la obiect și adânc totodată!