| Liviuxb a întrebat:

Salutare tuturor, m-ați putea ajuta vă rog mult să găsesc o carte? Am o descriere cam vagă din cauza c-am citit-o pe când eram mic.

Dacă nu mă greșesc este un Roman Creștin. Se face că un bărbat povestește cum, de mic, era o fată care era bolnavă, iar el vrând să o ajute, a devenit medic, ea a devenit soția lui. El lucra din greu și într-o noaptea, era atât de obosit în cât soția lui avea nevoie de el ca să-i dea niște medicamente parcă, însăși el, fiind atât de obosit nu a reușit să se trezească la timp, iar ea a murit. Zicea că când s-a trezit avea zgârieturi pe mână de la nevasta lui.

Îmi pare rău dar nu-mi aduc aminte de mai multe detalii. Parca mai era și un frate, cel mai probabil al ei. Și cred ca cartea a fost tradusă în română, pentru ca totul se petrecea undeva prin America pentru ca vorbea în sistemul lor metric ( foot, yard)

Merci mult, poate cu puțin noroc o găsesc!

2 răspunsuri:
| RoyalSovereign a răspuns:

Salut! Am localizat o platformă plină de romane creștine între care ai șansa de a-l găsi pe cel dorit. De asemenea, am încercat, prin variate metode, să găsesc exact pe acela, însă n-am reușit.

Adresa este: https://www.librariamaranatha.ro/romane-crestine.html

Îți doresc succes și sper să-ți atingi obiectivul!

| Danaella98 a răspuns:

Era cumva "Când greierii plâng" de Charles Martin?