| nashu40 a întrebat:

Salutari tuturor!
Caut si eu o carte de povestiri de prin anii 70-80. Este o carte pentru copii, cu mai multe povestiri despre copiii din Rusia. Stiu ca una din povestiri era despre o fata care invartea o moneda si calatorea in timp, alta povestire despre niste personaje imaginare care trebuiau sa lupte cu un repetent, iar unul dintre personaje se numea Ralocs, adica scolar scris invers.
Stie cineva cum se numeste cartea, sau are acea carte?
Multumesc anticipat si toate cele bune tuturor!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tare mi-e că numai dacă vei lua toate anticariatele la rând vei găsi cartea.
Anticariatele sunt biblioteci cu cărți vechi.
Am scris aici că să promovez întrebarea ta.
Mai așteaptă răspunsuri.
Succes!

| nashu40 explică (pentru anonimg):

Stiu, am mai luat carti de la anticariate. Doar ca in localitatea mea nu sunt anticariate asa ca sunt nevoit sa caut online. Problema e ca in aceasta situatie imi trebuie titlul cartii, ca sa stiu ce caut exact.