| LittleZyzy a întrebat:

Unde se gasesc cele 4 carti Twilight Saga? Sunt editate doar in engleza sau sunt si in romana?big grin

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Twilight(amurg) : http://www.librarie.net/carti/88969/Amurg-Stephenie-Meyer
new moon(luna noua) : http://www.librarie.net/......ela-Frunza

Doar astea doua au fost traduse in limba romana. Le poti comanda de pe net...de pe linkurile care ti le-am dat mai sus.
Spor la citit :*:*

104 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LittleZyzy, sunt si carti in rusa daca doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt si in ramana dar da sunt ca varamea are in ramana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era cineva care a spus ca la biblioteca, dar aceste carti nu se gasesc la nicio biblioteca, oriunde ai cauta deoarece sunt foarte scumpe, iar bibliotecile nu si le permit...

| Pawesome a răspuns:

La orice librarie le gasesti pe toate patru traduse in limba romana.Preturile la ele variaza intre 40 -50 lei.In total sunt 5 carti(a 5 nu e terminata inca), primele 3 carti sunt din perspectiva bellei, a 4 e din 3 parti:din perspectiva bellei a lui jacob si a lui Edward cred.A 5 e din perspectiva lui Edward si povesteste ca si bella celelalte volume.

| laurik1315 a răspuns:

Yo_laura_yo_2010 ti le trimit eu in romana, in format pdf + 12 cap din midnight sun ( e twilight prima carte din punctul de vedere al lui edward) din pacate sunt numai 12 cap, stephenie meyer nu l-a terminat

| Catte a răspuns:

Le am pe toate 5 in romana.
pe pc.
happy

| photographer24 a răspuns:

Aici gasesti : http://vezifilmeonline.do.am/......2-1-0-189. Si e gratis, astept fundita:P

| zuzulina a răspuns:

Eu am int la humanitas si diverta si mi s-a zis ca in aceasta luna apare a treia carte

| 888 a răspuns:

Sunt editate si in romana.

| adryana_3023 a răspuns:

Nu stiu de unde esti dar eu le-am vazut pe net la o librarie online din bucuresti si sunt in romana, chiar si mai ieftine decat la o librarie normala. te-ar duce la 1500000 sau un pic mai mult cu livrarea. este mai ales si cea de a 4-a carte si mult mai ieftina pentru ca e la reducere asa ca daca le vrei intra pe http://www.librariabucuresti.com/ si uite iti spun eu si preturile la fiecare. amurg: 45, 90 luna noua: 49, 99 eclipsa: in loc de 49, 99 la reducere: 37, 49 si zori de zi: in loc de 54, 99 la reducere: 41, 24. fa si tu calculul si daca cezi ca iti convine... nu uita banii pentru livrare sper sa iti fie de folos

| luthien a răspuns:

Pe dol.ro le gasesti pe toate 3 aparute in romana pana acum. Am inteles ca la Rao este in lucru Breaking Dawn. Am o intrebare "la schimb": stie cineva daca DVD-ul aparut (si) la noi este "the extended edition"?

| ank_9032 a răspuns:

Eu stiu ca sunt 6 carti .primele 4 in perspectiva bellei, iar celalate 2 din perspectiva lui. la noi sunt aparute doar primele 2, urmand ca in aceasta luna sa apara si cea de'a treia carte. din cate stiu... ultima carte este inca in curs de scriere:X... le gasesti la toate magazinele diverta si in special la librariile humanitas

| ana96 a răspuns:

Le poti gasi la orcie librarie depinde din ce orasi esti Zori de zi abia a aparut